So 25.8. KP mužů SK Jičín - Jiskra Hořice 2:0 (1:0)

branky: Vacek 2 - referát ze zápasu + foto

Okresní derby pro Jičín      Tři zápasy - devět bodů     Sympatický výkon hostů, ale bez efektu     Vzácně slušné utkání      Jičín dvakrát ven

Od první minuty byl Jičín aktivnější, fotbalovější. Vynutil si mírnou územní převahu. První branku vstřelil v 19.min. po rohovém kopu Vacek, který se před brankou nejlépe orientoval. Hosté odpověděli jasnou šancí, kdy Nálevka ve 37.min. trestuhodně přestřelil. Úvod druhého poločasu vyšel domácím. Ve 48.min. po akci zprava doklepl znovu Vacek a bylo to 2:0. To domácí lehce ukolébalo. Hosté převzali iniciativu, hráli od počátku utkání sympaticky, s otevřeným hledím, nebyli zalezlí ve vlastní šestnátce, nehráli beton. Střelecky ale propadli. V 52. min. po akci L.Michálka si dva hráči Hořic dávali při zakončení tak dlouho přednost, až z toho nebylo nic. Navýšit skóre utkání mohli i domácí. V 59. min. šla po rohovém kopu hlavička Gaubmanna snad o centimetry vedle.. V 68. min. ukradl domácí Miler balón obráncům Hořic a šel sám na Žižku. Zbrkle s lehkou tečí gólmana přestřelil. Roh byl slabou náplastí na jasnou gólovou. V 77. min. na druhé straně vyhlavičkoval jičínský Drusan z prázdné branky. V 82. min. nedal bývalý hráč Jičína Lukáš Michálek snad dvěstěprocentní šanci. Utkání končí. Nováček se v Jičíně představil v dobrém světle, ale bez efektu. Domácí si vítězství zasloužili. Byli produktivnější, působili fotbalověji, měli i více šancí. Ze třech úvodních utkání mají jičínští mladíci devět bodů a to je příslibem pro další utkání, zvláště když nejbližší dvě  nebudou z nejlehčích (v Č. Skalici a v Týništi n. 0.).

S e s t a v a:  Puš - Gaubmann, Řeháček, Ulvr, Drusan - Hošek (84. Kocourek), Haken T, Škopán, Bucek (56.Zugar) - Vacek (64. Haken L), Miler.