So 2.6. 28. kolo KP mužů SK Jičín - FK Lázně Bělohrad 2:2 (0:1)

branky: Gaubmann 2 - referát ze zápasu

Derby, jak má vypadat     Domácí už 0:2 prohrávali     Hektický závěr se dvěma vyloučenými      Remíza je asi spravedlivá      Výborné jaro soupeře

Okresní derby začalo vyrovnaně, útoky se střídaly na obou stranách, na hře obou týmů bylo  ale i hodně nepřesností. Vyložené šance dlouho nepřicházely. Gólem zaváněla snad pouze hlavička Gaubmanna ve 27.min., která se koulela po břevnu branky hostujícího Malého a dobré příležitosti Bažíka na straně domácích a Šráma na straně hostů. Udeřilo až na konci poločasu. Ve 45.min. po centru z rohu dával hostující Loner hlavou na 0:1 a jenom potvrdil výrazné zlepšení bělohradských pod vedením trenéra Košátka v jarní části soutěže. Mužstvo je k nepoznání. Jičín ale prohrát nechtěl. Od první minuty druhého dějství se vrhl do útoku. Ve 49.min. hlavičkoval Haken v jasné šanci do prázdné branky nad. Za minutu na to střílel Bažík znovu vedle. Soupeř nezaostával. V 60.min. přestřelil Rychecký v jasné šanci. V dalších minutách přišly šance domácího Kocourka. Třikrát šel zprava sám na Malého. Ani jednou ho nepřekonal. Byly to rozhodující minuty utkání. Soupeř trestal. V 70.min. po akci Jezbery dával kanonýr krajského přeboru Rychecký na 0:2. A z domácími to vypadalo zle, nedobře. Naději vykřesal v 72.min. Gaubmann. Po centru Kanavala z trest. kopu snížil na 1:2. Soupeř zneklidněl, ale přesto mohl v 78.min. své vítězství pečetit, loženku Rycheckého likvidoval Puš. Utkání gradovalo. V 89.min. po centru Kanavala  z trestného kopu vyrovnal Gaubmann na 2:2. Úplný závěr derby byl v režii rozhodčího a vyvolal na hřišti i v hledišti určité emoce. Vyloučení postihlo dva jičínské hráče. Nejprve brankáře Puše (do branky si obětavě stoupl Materna) a po chvili i Čokinu. Co říci závěrem. Bylo to derby, jak má vypadat. Zajímavé, dramatické, s napětím do poslední minuty. Bělohrad se výkonnostně na jaře výrazně zvedl. V jarní tabulce je v horní polovině tabulky už o bod před Jičínem. Rukopis trenéra Košátka je jasně patrný. A co domácí. Klobouk dolů, že dokázali nepříznivý stav srovnat. Přesto na jaře doma dokázali vyhrát pouze jedinkrát a to je málo. Chybí branky dlouhodobě zraněného Vacka, který jich jenom na jaře před zraněním dal deset.

S e s t a v a :  Puš- Čokina, Řeháček, Gaubmann, Drusan (25. Bucek) - Kocourek, Zugar (82. Materna), Haken, Kanaval, Horáček - Bažík
Trenér Josef Štoudek
Rozhodčí Petr Buchta z Jaroměře, 160 diváků, ŽK 1:4, ČK 2:0 (90. Puš+Čokina), rohy 10:3.

17.06.2012 - 10:12:38 || kategorie muži A-zápasy