Ne 13.5. 25. kolo KP mužů Spartak Police n. Metují - SK Jičín 1:2 (0:1)

branky: Bažík, Kanaval z PK - referát ze zápasu

Už čtvrté vítězství na jaře venku potěšilo    Stále hrajeme v neúplné sestavě   V sobotu doma Olympia Hradec Králové

V Polici není utkání nikdy jednoduché. Na fotbal tam chodí pravidelně kolem dvěstěpadesáti diváků a ti dokáží pro domácí vytvořit povzbudivou atmosféru. V neděli jich přišlo méně, snad i proto toho domácí fotbalově mnoho nepředvedli. Hrálo se navíc na značně nerovném terénu. Přesto patřil úvod utkání domácím. Ale pouze několik málo prvních minut. Jičín byl po většinu utkání lepším celkem a vyhrál po zásluze. První poločas skončil 0:1pro hosty. Ve 24. min. našel přesnou přihrávkou Bucek Bažíka, ten nezaváhal a Jičín vedl 0:1. I ve druhém dějství byli hosté lepším celkem, měli i více brankových příležitostí. V 62. min. nastřelil Bažík ruku domácího obránce a Kanaval z penalty zvýšil už na 0:2. Střídající Pluhař mohl dvakrát vítězství Jičína pojistit, střelecky ale neuspěl. Domácí snížili na 1:2 až v 78. min. Výsledek si Jičín ve zbytku utkání pohlídal a po zásluze si z Police odváží tři body. Trenér Štoudek neměl před utkáním jednoduchou situaci. Ke zraněnému Vackovi přibyl Řeháček. Mužstvo snad po celé jaro vzhledem ke zranění nehrálo jediný zápas v optimální sestavě. O to je vítězství v Polici cennější.

Sestava: Puš - Bucek, Gaubmann, Ulvr, Drusan - Kanaval, Čokina, Kocourek (70.Pluhař), Veg - Bažík, Horáček