So 5.5. 24. kolo KP mužů SK Jičín - TJ Lhota p. Libčany 3:0 (2:0)

branky: Vacek 3 - referát ze zápasu

Zasloužené vítězství po kvalitním výkonu     Vedoucí celek tabulky na kolenou     Střelecké gala představení Michaela Vacka    Utkání se divákům muselo líbit

Před sobotním mistr. utkáním Jičín doma na jaře ještě nevyhrál. O to víc chtěli kluci uspět právě s vedoucím celkem tabulky. Po nejlepším výkonu jara se to také podařilo. Hned ve čtvrté minutě po přihrávce Drusana dával šikovně z otočky Vacek na 1:0 pro domácí. Povzbuzení pro domácí, hosté zaskočeni. V dalších minutách byl Jičín aktivnější, fotbalovější. Druhá branka domácích přišla ve 23. min. Trestný kop trefil Vacek z dálky táhlou přízemní střelou tak, že přes všechny bránící hráče prošel až do sítě. 2:0 pro domácí. A co vedoucí celek tabulky? Ten se soustředil pouze na nakopávané míče, fotbalového kumštu mnoho neukázal, vyložené šance se v prvním dějství nedočkal. Navíc ho oslabilo vyloučení Jeřábka ve 42. min. Paradoxně ve druhém poločase hosté o deseti působili fotbalověji, ale bez brankového  efektu. Za trvalého deště drželi domácí otěže utkání ve svých rukou. Při mimořádné chuti  Vacka, který byl nejlepším hráčem na hřišti, skóre ještě narostlo. V 57. min. vyvezl kapitán Gaubmann balón ze své obrany, šikovně vysunul Vacka, ten obešel vše, co mu stálo v cestě a do prázdné brány skóroval. Michael Vacek pohladil duši nejvěrnějších jičínských příznivců, kteří byli nadšeni ze třetí fotbalové parády tohoto kanonýra. Utkání je rozhodnuté. Hosté mohli skórovat  až v závěru utkání. V 86.min. po centru zprava trefil kapitán Král tyčku a v 90. min. vyrazil Puš gólovku. A závěr. Jičín podal kvalitní výkon, fotbalový a bojovný. Jasně vedoucí celek tabulky přehrál. Trenér Štoudek po návratu zraněných a začleňování mladých postupně mění rozestavení hráčů a zdá se, že nachází optimální složení. Každopádně byl sobotní kvalitní výkon příslibem pro další utkání.

S e s t a v a:  Puš - Ulvr (87.Fejfar), Řeháček, Gaubmann, Drásán - Kanaval, Kocourek (69. Veg), Haken (74. Čokina), Horáček - Vacek, Bažík