31.3. 19. kolo KP mužů: SK Jičín - Slovan Broumov 2:2 (2:0)

branky: Gaubmann, Horáček - referát ze zápasu

Ani druhé jarní vystoupení nepřineslo Jičínu tři body     Propadák ve druhém poločase     Zahozené domácí šanci v prvním poločase rozhodly   To už nedá Jičín branku ani z malého vápna ?       Bažík v 88.min. odmítl tři body

Nebyl to uragán, ale od první minuty byl Jičín aktivnější, běhavější, fotbalovější. V 8. min. se šikovně na levé straně uvolnil Horáček, střela byla sražena na roh. Kanaval z trestného kopu zprava vyzkoušel pozornost gólmana Buhušky. Úvodní branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 17. min. se Bažík parádně uvolnil na levé straně a po zemi přihrál před branku. Gaubmann doklepl a bylo to 1:0. Jičín ovládl hru, soupeř neměl půl hodiny utkání nic. Ve 21. min. šel Vacek zcela sám na gólmana Buhušku. Vysoko přestřelil. Až ve 30. min. vystřelil z dálky hostující Harasevič a Puš vytahoval z pod břevna. Jičín byl  jasným pánem na hřišti. Měl další brankové příležitosti, ale bez potřebného efektu. Ve 42.min. zahrál Vacek roh po zemi na bližší tyč, tam se mazácky  zorientoval Horáček a bylo to 2:0. Při odchodu do kabin nikdo nepochyboval, při matné hře soupeře, ve vítězství Jičína. Opak se stal pravdou. Druhý poločas hrál Jičín, jako ve snách. Jako by nastoupilo jiné mužstvo. Najednou byl soupeř díky nemohoucnosti Jičína aktivnější a začal mít i šance. V 62. min. vstřelil ze skrumáže kontaktní gól Panny a zápas se zdramatizoval. Broumovští měli i další šance a přišlo zákonitě v 75. min. vyrovnání. Znovu po rohu (ty zahrávali hosté perfektně), tentokrát hlavou a znovu Panny. Jičín hrající celý druhý poločas v útlumu se probral v úplném závěru. V 85. min. zcela osamocený Gaubmann zleva trefil v gólovce brankáře Buhušku. Co ale zahodil Bažík v 88.min., to se nevidí. Po pravé straně ideálně utekl Vacek a po zemi předložil na malé vápno zcela nekrytému Bažíkovi. Ten trefil vysoko nad a bylo po nadějích. Další bodovou ztrátu si domácí zavinili sami. Doplatili na neproměněné šance v prvním poločase a bezkrevnou naivní hru v poločase druhém. To se na podzim nestávalo. Co je příčinou ?

S e s t a v a : Puš - Bucek, Čokina, Řeháček (68. Malý), Drásán - Kanaval (71. Kocourek), Gaubmann, Haken, Horáček (62. Miler) - Vacek , Bažík. Trenér Josef Štoudek.

Rozhodčí O. Pešava z Třebechovic, ŽK 2:4, rohy 6:6, diváků 80.

01.04.2012 - 10:24:40 || kategorie muži A-zápasy