Ne 25.3. 18. kolo KP mužů: TJ Jiskra Česká Skalice - SK Jičín 1:5 (0:1)

branky: Vacek 2, Kanaval PK, Gaubmann, Bažík - referát ze zápasu

Jičín veze tři cenné body       Po úvodním domácím propadáku jsou jistě příjemné      Až další domácí utkání s Broumovem ukáže sílu domácích

Z města Boženy Němcové odváží Jičín tři body. Odčinil tak porážku na domácím hřišti z úvodního utkání jara. Dát na hřišti soupeře v mistr. utkání pět branek, to je neobvyklé. Nutno poznamenat, že po podzimu opustil domácí tým trenér Vodehnal, který v minulé sezóně dovedl mužstvo na druhou příčku tabulky a hlavně přivedl do Skalice kvalitní hráče. To je už ale historie. Na podzim jsme dali Skalici doma šest gólů, dohromady s nedělním přídělem celkem 11 v soutěži. To už něco signalizuje. Skalice je špatná. Dostává se postupně do sestupových pásem krajského přeboru. Domácí nastoupili s nezvykle mladým celkem. Téměř celý první poločas vydrželi odehrát opticky vyrovnanou partii. V jejím závěru šel fotbalovější Jičín do vedení. Chybu obránce Rýdla hasil brankář Čejchan za cenu faulu i vyloučení. Jičín šel Kanavalem z penalty do vedení. Po změně stran bylo na hřišti pouze jediné mužstvo-Jičín. Hosté naprosto ovládli hru a přicházely i branky. V 57.min. zvýšil Gaubmann na 0:2 a domácí rezignovali. V rozmezí deseti minut, mezi 65. A 75. min. nastřílel Jičín další tři branky. Dvakrát se trefil Vacek, jednou Bažík. Další šance likvidoval domácí gólman Tauchman. Domácí korigovali výsledek až v 87.min z penalty (Diviš). Vítězství je příjemné a povzbuzující. Kontakt se špicí tabulky stále trvá. V dalším utkání doma s Broumovem je třeba potvrdit vítězství v České Skalici a udržet přední umístění v krajském přeboru. Stínem utkání jsou tři jičínská zranění (Mikolášek, Řeháček, Bažík)

S e s t a v a: Puš - Bucek, Řeháček, Haken, Čokina - Gaubmann, Kanaval, Mikolášek (40. Horáček), Vacek, Bažík (81.Chvalina), Drusan.