15.10. 10. kolo KP mužů SK Jičín - Spartak Police n. M. 7:0 (3:0)

branky: Kanaval 2, Vacek 2, Macháček, Voldán, Pivrnec - referát ze zápasu

Rekordní vítězství, pohledný fotbal a hodně gólů   Střelecké probuzení Michaela Vacka    První jičínské góly Kanavala      Jirka Jeník opět v dresu SK Jičín         V neděli na Olympii Hradec Králové

Ten kdo chodí v Jičíně na fotbal později, neviděl úvodní gól Jičína v první minutě. Vacek po levé straně utekl, byl faulován a Macháček z penalty poslal Jičín do vedení 1:0. Domácí povzbuzeni, hosté podle dalšího vývoje, snad téměř rezignovali, hlavně při bránění už na začátku. V dalších minutách hráli přesto sympaticky, ale naivně. Branku chtěli dát po celé utkání, bránit ale zapomněli. Takové hrubice, co vytvořili v defenzivě, za ty se platí. Proto si vezou z Jičína takový baťoh. Na Polici Jičín umí. Vzájemná bilance zní jasně pro Jičín. Z deseti vzájemných zápasů pouze jedna porážka. Podobný scénář mělo i sobotní utkání. Přesto si Puš, díky útočné aktivitě soupeře zachytal. Ve 13. min. vyrážel na roh střelu Seidlmana z jasné gólové pozice, ve 23.min. dával Klapkovský těsně vedle a v 73. min. chytá Puš po samostatném úniku střelu Šimona. To ale pouze s fotbalovou úctou hodnotíme soupeře a je to jenom zlomek proti šancím domácích. Ti hráli v sobotu v pohodě kvalitní fotbal, dobře kombinovali, hráli v pohybu, měli tolik šancí, na které  referát téměř nestačí. Pochvalu zaslouží všichni. Přesto oceňme proměněnou penaltu Macháčka hned v úvodní minutě, střelecké dvougólové probuzení Vacka i dvě trefy novice Kanavala, návrat pracovitého záložníka Jirky Jeníka i šikovný gól střídajícího Pivrnce. A teď už jenom gólová statistika. První branku známe, druhou dal Kanaval po čtvrt hodině umístěnou střelou k tyči , třetí Voldán po šikovné přihrávce Vacka ve 25. min. Tak skončil poločas. V 50.min. fotbalová paráda. Vacek zprava nacentroval a Kanaval z voleje k tyči 4:0. Na Michaelu Vackovi, po střeleckém trápení minulých utkání, bylo v sobotu vidět, jak chce hrát a jak chce dát gól. To se mu také podařilo. V 57. min. individuálně proháčkoval a bylo to 5:0. V 70. min. přidal svoji další branku a bylo to 6:0. Skóre uzavřel šikovným gólem v 88. min. střídající Pivrnec.

S e s t a v a: Puš - Ulvr, Macháček, Řeháček, Veg (70.Malý) -Kanaval, Gaubmann, Haken (46.Pivrnec), Jeník - Vacek , Voldán (75.Zugar)

Rozhodčí Václav Hlavsa z Hradce Králové, ŽK 1:1, diváků 120, rohy 6:2.

16.10.2011 - 10:00:31 || kategorie muži A-zápasy