1.10. 8. kolo KP mužů SK Jičín - RMSK Cidlina Nový Bydžov B 1:0 (1:0)

branka: Haken - referát ze zápasu

Více než předvedený výkon těší tři body    Rozhodl Lukáš Haken   Puš mužstvo v 62.min. podržel    Dát branku, to byl  jičínský  problém

Utkání jako přes kopírák s Novým Hradcem doma před měsícem. Hrajeme,  hrajeme, jsme ve většině utkání opticky lepší, ale nedáváme góly. Nakonec vyhrajeme  1:0, ale fanouškovi chybí více gólů, ale i pohlednější fotbal i uvolněná radost ze hry. Přitom šance jsou, jen je proměnit. V prvním dějství to byly sice spíše pološance, ale branka padnout mohla. Ve 14.min. po rohu Voldána dával v sobotu kapitán Gaubmann hlavou nad. V 19. min. po hlavičce Macháčka ve skrumáži vykopávají hosté z prázdné branky. Ve 28. min. střílí Voldán z otočky do náruče gólmana. Ve 30.min. aktivní Gaubmann střílí po individuálním průniku těsně nad. Jediná branka padla ve 34.min. V nepřehledné situaci uvnitř trestného území se nejlépe orientoval Haken a Jičín šel do vedení. Jak se později ukázalo, byla to jediná branka utkání. O minutu později měl výbornou příležitost Vacek, byl z toho ale jenom roh. Druhé dějství nezačali domácí nejlépe. Hosté přepnuli na vyšší obrátky, byla cítit jejich snaha o vyrovnání. K němu měli nejblíže v 62. min., kdy střídající Valenta trefil přesně po zemi k tyči, Puš vyrazil a chytil i dorážku bydžovského Tomáše. To byla čistá gólovka. V dalších minutách hráli hosté buď a nebo. Stoper Obermajer se vysunul na hrot, jičínští útočníci dostali více prostoru, přicházely šance. Dvě jasné měl v 80.a 83. minutě nejlepší střelec týmu (7 branek) Voldán. Gólman Ruml byl ale vždy proti. Pojistka na tři body v podobě další branky nepřicházela. Ani hostům se střelecky nedařilo, proto skončilo průměrné utkání krajského přeboru hubeným vítězstvím domácích. Tři body těší, vlastní herní projev nebyl ale ideální.

S e s t a v a: Puš - Ulvr (72.Horčičko), Macháček, Řeháček, Veg - Pivrnec, Haken (87.Chvalina), Gaubmann, Kanaval - Vacek, Voldán (89.Zugar).