27.8. KP mužů SK Jičín - TJ Jiskra Česká Skalice 6:0 (1:0)

branky: Voldán 3, Macháček, Vacek, Pivrnec - referát ze zápasu

Zasloužené vítězství     Puš chytil penaltu a vychytal první nulu    Tři branky Michala Voldána    Soupeř se červenal   Za týden na horkou půdu do Broumova

Ve třetím kole krajského přeboru hostili domácí druhé mužstvo minulého soutěžního ročníku. Po sestupu Jičína z divize se očekávala zajímavá fotbalová konfrontace. Ta nakonec vyšla jasně pro Jičín. Výsledek je ale za předvedený výkon pro soupeře až příliš krutý. Zrodil se za zvláštních podmínek. Celý zápas pršelo, v závěru lilo jako z konve. Vývoj utkání určitě ovlivnily dva momenty. Ve 13. min. chytil Puš penaltu Belákovi a ve 30. min. byl po dvou žlutých vyloučen Punar. Důležitý moment utkání, který další vývoj určitě ovlivnil. Od první minuty se hrál fotbal nahoru dolů, útočný z obou stran. Povzbuzením pro domácí byla úvodní branka, kterou dával už v 5. min. Voldán. V dalších minutách se útoky střídaly na obou stranách. Domácí útočníci zahazovali, hosty likvidoval několika parádními zákroky Puš. Výčet šancí na obou stranách by vyčerpal polovinu referátu z utkání. Hosty trochu pokáráme za někdy až příliš dohrávané osobní souboje. Druhý poločas vyšel jasně pro domácí, především střelecky. Nutno poznamenat, že hosté se i v deseti snažili, leč mohli. Hráli stále s otevřeným hledím, chtěli dát gól. Zapomínali trochu na zadní vrátka a to se jim vymstilo. Jičín si v průběhu druhého dějství vypracoval celou řadu jasných brankových příležitostí, které také minimálně z poloviny proměňoval. Krásná byla branka Macháčka hlavou po rohu Vacka v 59.min. na 2:0. V 69. min. dával po individuální akci na 3:0 Vacek a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hosté rezignovali a Jičín dával další góly. Dvakrát Voldán, tomu se zatím při návratu do Jičína střelecky daří, jen ať to Michalovi vydrží , střelecky se zapsal i Pivrnec. Skóre pro domácí je krásné, ale soupeř svoji kvalitu měl.

Sestava : Puš - Horčičko , Macháček, Haken, Malý - Pivrnec, Gaubmann, Mikolášek, Miler (74. Špicar) - Voldán, Vacek.
Trenér Josef Štoudek.
Rozhodčí Karel Šiling Trutnov, 80 diváků, ŽK 1:4, ČK 0:1 ( 30. min.Punar), rohy 6:4

28.08.2011 - 20:49:25 || kategorie muži A-zápasy