22.8. 3. kolo divize mužů SK Jičín- Trutnov 0:4 (0:2)

referát ze zápasu

Ostudná porážka na domácí půdě     Za deset minut po Jičínu     Trutnovu to vyšlo      Kritika diváků       V sobotu opět doma SK Semily od 17,00

V posledním půlroce se v důležitých utkáních střetl Jičín s Trutnovem dvakrát a pokaždé zvítězil.S optimismem a cílem uspět nastupoval i do nedělního mistr.utkání. Ale pozor, chyba lávky. Každý zápas je jiný.První šok pro domácí přišel už v osmé minutě. Hostující Jiroušek si všimnul postavení brankáře Puše na hranici šestnáctky a téměř ze třiceti metrů ho mazácky přehodil. 0:1 pro hosty.To domácí poznamenalo, především psychicky.Nestačili se ani vzpamatovat, běžela 10.min.,zprava přes malé vápno po zemi centroval hostující útočník, na přihrávku naběhl Hejna a bylo to 0:2. Druhý šok pro domácí. Soupeři narostla křídla, domácí šli do kolen. V dalších minutách hosté naprosto hru ovládli, měli další příležitosti, skóre se ale do poločasu neměnilo. Domácí herně zaostávali, neměli vůbec nic, zvláště směrem dopředu. Spoléhali pouze na standardní situace, z nich ale také nezapršelo.A co přinesl druhý poločas. Další branky hostů. V 50.min.po tečované střele Markse zapadl míč k pravé dolní tyči Pušovy svatyně a bylo to 0:3. To už byl jičínský fanoušek naštvaný. Hra nestála za nic a navíc spousta kritiky směřovala na to, proč se v nedělním počasí hraje na umělce....Trutnov hrál, co potřeboval.Kontroloval hru i výsledek.Když v 65.min. zvýšil Ficner na 0:4, nebylo co řešit. Je možné vůbec Jičín za něco pochválit. Snad za výkon Jakuba Vícha, který nastoupil do druhého poločasu. V 72.min.nádhernou bombou nastřelil tyčku a v 81.min. při jeho šikovné dorážce u pravé tyčky zasahoval brankář Šťastný. Všechna tři doposud odehraná divizní utkání ukázala, jak je to fotbalově kvalitní soutěž.A co dál. Bojovat, dřít, makat.V sobotu doma Semily. To bude důležité utkání. Pro všechno. Výsledek, body, psychiku, půjde i o diváka. Léta nebyly vidět v Jičíně na fotbale takové davy. Snad o ně nepřijdeme.

S e s t a v a: Puš - Malý, Macháček, Řeháček(69.Ulvr),Votrubec-Jedounek(52.Pivrnec), Gaubman, Horčičko, Vacek(52.Vích)-Matějka, Michálek.