13.8. KP mužů SK Jičín - Dvůr Králové B 2:1 (1:1)

branky: Macháček, Pivrnec - referát ze zápasu + foto

V prvním kole KP povzbuzující vítězství     Za dvacet minut mohlo být rozhodnuto     Hra ideální nebyla      V sobotu na dalšího nováčka do Libčan

Po ročním ne příliš vydařeném účinkování v divizní soutěži se Jičín představil znovu v krajském přeboru. Z posledního vítězství v mistr. utkání se naposledy radoval 23. října 2010, kdy porazil Náchod 2:1. Vítězství v novém soutěžním ročníku potřeboval jako sůl. Podařilo se. Úvod byl famózní. Hned ve 2.min. po rohu Mikoláška neobsazený Macháček v šestnáctce skóroval a Jičín šel do vedení. Soupeř sice střelou Hrušky v 6.min. vyzkoušel pozornost Puše, ale domácí ovládli hru a měli další šance. Stačí vyjmenovat. 14. min. Voldán, 15. min. Vacek, 18.min. Mikolášek. To nebyly pološance, ale čisté gólovky, stejně jako šance Mikoláška ve 27. min. Brankář Kobos dokazoval, že má něco odchytáno. Už v těchto minutách mohlo být utkání rozhodnuté. Ale nebylo. V závěru prvního dějství se osmělili hosté. Ve 41.min. trefil odražený míč z hranice vápna přesně k tyči hostující Marks a rázem bylo vyrovnáno. A to měl ještě ve 45.min. jasnou šanci Vondrouš. Ani začátek druhého dějství domácím příliš nevyšel. Hra byla neurovnaná a nepřesná. V 65. min. byl po druhé žluté vyloučen hostující Čenovský. Jesti tato skutečnost domácím pomohla, těžko říci. Pravdou je, že hned v 67.min. po krásné individuální akci Pivrnec poslal Jičín do vedení. Jak se nakonec ukázalo, byla to branka rozhodující. Jičín mohl v dalších minutách sice skóre ještě navýšit, ale v 84.min. při trestném kopu Doseděla a zákroku Puše domácím zatrnulo.Co říci závěrem. Vítězství je povzbuzující. Hra ale ideální nebyla. Až další utkání ukáží, jak na tom mužstvo opravdu je.

S e s t a v a : Puš - Horčičko, Macháček, Ulvr, Malý - Pivrnec, Gaubmann,Haken, Mikolášek - Voldán (76. Miler), Vacek.

Trenér Štoudek

Rozhodčí Lukáš Vojtěch z Hradce Králové, diváků 150, ŽK 3:2, ČK 0:1(65.min. Čenovský), rohy 10:5.