12.6. 29. kolo divize mužů RMSK Cidlina Nový Bydžov - SK Jičín 3:0 (2:0)

referát ze zápasu

Opět obdržená branka v úvodu zápasu      Soupeř, bojující o záchranu, předvedl maximální bojovnost a vůli    Divizní debut dorostence Horáčka

Do utkání se soupeřem, který nutně potřeboval body k záchraně divize, jsme opět vkročili špatně. Hned ve 2. minutě dostal balón za obranu domácí útočník Ševčík, místo přihrávky na nabíhajícího hráče vystřelil k bližší tyči jičínské branky a zkušeně zavěsil. Potom se hra opticky vyrovnala, bez vážných brankových šancí. Ve 12. minutě prudkou střelou zahrozil Gaubmann, obětavým zákrokem však zakročil defenzivní hráč Věchet, což odnesl několikaminutovým ošetřováním. Od třicáté minuty se začala projevovat mírná převaha domácích, kteří po centru do vápna trefují tyč a v 37. minutě zvyšuje po individuální akci opět Ševčík na 2:0. Do druhého poločasu nastoupil místo Ulvra, který měl v nohách zápas za B tým, dorostenec Horáček a odbyl si premiéru v divizní soutěži. V 56. minutě pěknou akci domácích zakončuje Blažej, zblízka však přestřeluje naší branku. O zápase je definitivně rozhodnuto v 60. minutě, kdy Tomeš, po přihrávce na křídlo, úspěšně zakončuje svůj průnik a zvyšuje již na 3:0. Šanci na korigování výsledku dostáváme v 83. minutě, kdy po pěkné přihrávce do uličky na Macháčka, přichází penaltový zákrok. Pokutový kop však domácí golman Gaubmannovi vystihl a chytil. Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, předvedli, jak se bojuje o záchranu soutěže. Utkání výborně odřídil hlavní rozhodčí..

S e s t a v a: Puš - Ulvr (46. Horáček), Macháček, Řeháček, Pivrnec (74. Materna) - Mikolášek (63. Vích), Gaubmann, Jeník,  Horčičko  - Vacek, Topič.