28.5. 27. kolo divize mužů FK Náchod-Deštné - SK Jičín 7:1 (5:0)

branka: Jeník - referát ze zápasu

Odveta i s úroky      Výsledek za všechny komentáře      Ve třetí minutě rozhodnuto      Začátek a konec prvního poločasu pro domácí

Podzimní domácí divizní  utkání sobotních soupeřů bylo nejlepším výkonem Jičína v jeho celém divizním působení. Vítězství 2:0 bylo příslibem do dalších utkání. Ale jenom příslibem, který se nenaplnil. Náchod doma vyhrál suverénně. Než se hosté rozkoukali, bylo to ve 3. min. 2:0 !!! Jak se to mohlo stát? Jednoduše. Už ve 25.vteřině utkání musel zastavit jičínský obránce domácího Hubku faulem, Vít penaltu proměnil a je to 1:0. Ve 3.min. utekl po pravé straně útočník Náchoda, předložil před branku a kapitán Nejman pohodlně zavěsil. Co se může při takovém vývoji utkání a při vývoji celého divizního ročníku honit hlavou hráčům Jičína. Na to si dovede odpovědět snad každý. Bylo sympatické, že se Jičín snažil hrát fotbal. Překvapivě byl v dalších minutách lepším celkem. Měl i příležitosti ke skórování. V 8.min. mohl do prázdné brány skórovat Vacek, byl ale o krok pomalejší, než obránce. Ve 23. po spolupráci Jeník-Vích, střílí posledně jmenovaný těsně nad, za minutu nato vyráží brankář Vacho střelu stejného hráče nad. Náchodu vyšly závěrečné minuty prvního poločasu, ve kterých domácí potvrdili tři body. Ve 38.min. skóroval Sedláček, ve 40. a 42. min. dvakrát Vondráček. 5:0 je účet poločasu ! Hned ve 49.min. orazítkovali domácí břevno. V 54. min. se konečně dočkali i hosté. Vacek utekl, nezištně přihrál lépe postavenému Jeníkovi, který dorazil a vstřelil alespoň, jak se později ukázalo, čestný gól hostů. Střelecké manévry domácích pokračovaly. 58.min. 6:1 (Sedláček), 69. 7:1 (Malý). V 72.min. chytil Puš jasnou šanci domácích. To diváci už skandovali deset, deset. Naštěstí k tomuto katastrofickému scénáři nedošlo. Naopak, hosté mohli korigovat. Ve vyložené střelecké pozici střelu Mikoláška vyrážel střídající gólman Kaufman na roh.

S e s ta v a :  Puš - Horčičko (46. Ulvr), Macháček, Řeháček, Veg - Mikolášek, Gaubmann, Jeník, Pivrnec, Vích (72. Topič)- Vacek (78. Materna).