15.5. 25. kolo divize mužů FC HK B - SK Jičín 1:1 (0:0)

branka: Jeník - referát ze zápasu

První bod v soutěži  ze hřiště soupeře       Úspěšný střelec Jirka Jeník       Fotbalová štěstěna  tentokrát na straně Jičína     Příští týden volno

Divizní utkání hrané na Novém Hradci začalo podle očekávaného scénáře. Domácí mladé mužstvo hrálo v pohybu, přesně kombinovalo, vynutilo si mírnou územní převahu. Hradečtí fotbalisté nejvíce sázeli na kolmé pasy, na které nabíhali rychlonozí útočníci. Už v 10. min. musel poprvé zasahovat brankář Puš po střele Hubičky. Za dvě minuty znovu, tentokrát po střele Hečka. Po půlhodině hry se ozvali také hosté. Svoji individuální akci Vacek nezakončil. V rozmezí od 35. do 40. minuty měli domácí tři jasné gólovky v podobě samostatných nájezdů na Pušovu svatyni. Ten své mužstvo výrazně podržel a třemi parádními zákroky nedopustil změnu skóre utkání. Navíc během celého utkání výborně četl hru a mnohokrát byl u soupeřova útočného pasu dříve, než domácí útočník. V těchto fázích utkání mohli domácí jasně rozhodnout. Hosté v prvním dějství neměli téměř nic. Prvních dvacet minut druhého poločasu bylo kopií prvního. Domácí se dočkali v 63. min. Z levé strany prošel střílený prudký centr až k nekrytému Veselkovi, který zavěsil a domácí vedli 1:0. Vedoucí branka, jakoby hradecké uspokojila, jejich herní aktivita ochabla, hosté o sobě začali dávat více vědět. V 67.min. přesně nacentroval z trestného kopu Jeník, našel před brankou nekrytého Gaubmanna, ten se ale lekl nabídnuté šance a nezakončil. Hosté se dočkali v 78. min. Jirka Jeník se šikovně uvolnil na hranici šestnáctky, přesně po zemi k tyči vystřelil a bylo srovnáno na 1:1. Byla to druhá střela na branku soupeře. V závěrečných minutách se domácí snažili strhnout vítězství na svoji stranu. Největší příležitost na změnu skóre měl domácí střídající Hruška, jehož hlavička šla těsně vedle. Utkání končí nečekanou remízou, kterou si hosté za bojovnost a snahu zasloužili, přesto, že soupeř měl více gólových příležitostí. Ale takový je fotbal.

S e s t a v a:  Puš - Ulvr (85. Materna), Macháček, Řeháček, Veg - Mikolášek, Pivrnec, Gaubmann, Jeník, Vích - Vacek (90. Drusan)