30.4. 23. kolo divize mužů FK Kolín - SK Jičín 5:0 (1:0)

referát ze zápasu

Sedmá porážka bez vstřelení gólu    Proč rozhodčí pískají pro silnějšího       Výsledky zavánějí ostudou v divizi      V sobotu doma Pěnčín-Turnov

Na podzim skončilo utkání v Jičíně remízou 0:0. Byl to povzbuzující výsledek do dalších utkání. Ale další zápasy, zvláště ty jarní naopak prokázaly, že na divizi není. To je skutečnost a potvrdilo to i odvetné utkání v Kolíně. 5:0 je určitě ostudná porážka, bez jakékoli výmluvy, ale to co tam předváděli rozhodčí, se zdálo trochu zvláštní. Nejprve si vyměnil roli pomezní s hlavním, takže bylo Jičínu oznámeno i po vyplnění zápisu o utkání, že jako hlavní bude Neugebauer místo Bohaty. Je to možné těsně před utkáním? Od první minuty byli domácí aktivnější. Začali ve svižném tempu, hned ve 3.min. se dostal do gólové pozice (postavení mimo hru?) Kocourek a bylo to 1:0. Hosté odpověděli sympaticky. V 10.min. nacentroval Řeháček a Macháček střílí hlavou vyrovnávací branku. Pomezní zvedá praporek a branka není pro údajný ofside uznána. Hraje se dál, domácí ovládají hru a mají další brankové příležitosti. Brankář Puš je ale vždy připraven a likviduje minimálně čtyři jasné gólovky soupeře. Jednou vykopává kapitán Řeháček z prázdné branky. Do konce poločasu se už skóre nemění, na poločasovou přestávku odcházejí mužstva za stavu 1:0. Úvod druhé části hry byl sotva průměrný. Až v 63.min. zajistil pojistku na tři body pro domácí střídající Štoček, který zvýšil hlavou po rohovém kopu (první domácích) na 2:0. Utkání nabralo obrátky. Mladíkům v jičínském dresu postupně odcházely síly, soupeř ovládl utkání, přicházely další branky, u kterých byl znovu Štoček. V 65.min. dával na 3:0 a v 75.min. na 4:0. Hosté odpadli a nebyli už vůbec nebezpeční. Naopak Puš musel několikrát prokázat své brankařské umění. Úsměvná byla poslední branka domácích, která padla v 90.min. Pomezní rozhodčí pustil v ofsidovém postavení dva kolínské hráče, z nichž Kubát pohodlně zavěsil. Utkání bylo nakonec jasnou záležitostí pro domácí, ale proč v takovémto utkání pomáhají ještě rozhodčí.?

S e s t a v a: Puš - Horčičko, Macháček, Řeháček (62. Ulvr), Veg - Mikolášek, Miler, Pivrnec, Haken, Vích (73. Kvapil) - Topič.