16.4. 21. kolo dovize mužů AFK Chrudim - SK Jičín 3:0 (0:0)

referát ze zápasu

Další porážka bez vstřelené branky     Trosky podzimního celku     Jen bojovnost nestačí      „Mateřská školka" trenéra Josefa Štoudka

Naprosté trosky jičínského celku cestovaly k těžkému diviznímu utkání do Chrudimi. Pro zranění a pracovní důvody chyběli Gaubmann, Malý, Votrubec, Samko, Vacek, Horčičko, Zlámal. To je více než dvě třetiny mužstva. Trenér Štoudek musel sáhnout především do dorostu a tak vlastně nastoupila malá „Mateřská školka". Nutno poznamenat, že kluci bojovali, leč jim síly stačily. Celý první poločas drželi s vysokým favoritem krok. Je jasné, že od první minuty domácí diktovali tempo hry, vytvořili si územní převahu, byli častými hosty v šestnáctce jičínských. Není divu, že pro sobotní utkání v dané situaci zvolil trenér Štoudek obrannou taktiku. Hráči se snažili dodržovat taktické pokyny a maximálně bojovat. Domácí zapojovali do útočné aktivity především krajní záložníky Liptovského a Malinského, kteří byli dirigováni zkušeným Radimem Holubem. Chrudimští si sice vytvořili několik dobrých střeleckých pozic, ale co neubránili zadáci pochytal brankář Puš. Protiútoky Jičína byly sice sympatické, ale obrana domácích si s nimi vždy poradila. První poločas skončil bez branek. Škoda, že začátek toho druhého hosté nezvládli. Ve 47.min. už zmiňovaný Luptovský utekl svému strážci a vstřelil vedoucí branku domácích. Bylo to příliš brzy. V dalších minutách domácí vystupňovali tempo utkání, hostující obrana byla pod stálým tlakem. Druhá branka přišla v 67.min. z kopačky exligového Radima Holuba. O osudu utkání, při jeho vývoji od první minuty, nebylo pochyb. Krásnou branku docílili domácí v 73. min. Po pravé straně utekl Malinský, přesně našel před brankou Holuba, který upravil hlavou na konečných 3:0. Mladíkům v hostujícím dresu při náročnosti sobotního utkání postupně docházely síly, soupeř herně ovládl závěrečné minuty utkání a zaslouženě získal důležité tři boby v boji o postupové příčky.

S e s t a v a : Puš - Ulvr (73.Pluhař), Macháček, Řeháček, Pivrnec - Mikolášek, Tichava, Veg, Materna (65. Miler), Vích - Topič.