9.4. 20. kolo divize mužů SK Jičín - OEZ Letohrad 0:4 (0:2)

refrerát ze zápasu

Lídr tabulky podal sympatický výkon     Domácí provázeni marodkou znovu propadli     Zaostávali ve všech ukazatelích      Z branky se neradovali už 4 zápasy      Další zápas do Chrudimi s dalším kandidátem postupu, uvidíme....

Vedoucí celek tabulky se na jičínské umělce představil v dobrém světle. Na první pohled byl rozdíl ve výkonnosti obou mužstev patrný. Hosté předčili domácí ve všech ukazatelích. Od první minuty si vytvořili územní převahu, hráli nápaditě, v pohybu. Hned ve 2.min. střílel Vaniš těsně nad, za minutu na to Semerák těsně vedle. Po čtvrthodině hry kolmo vysunul Macek znovu Semeráka, ten však v jasné gólovce  zahodil. Hosté rovnoměrně útočili po pravé i levé straně, jičínští krajní obránci nevěděli, kam dřív skočit. První branka letohradských přišla ve 26.min. Po levé straně utekl Kail, učebnicově nacentroval a důsledný Nadrchal dotlačil míč do sítě. 0:1. Převaha hostů stále přetrvávala, Puš v jičínské brance musel být neustále ve střehu. Mimořádně nebezpečné byly hostující standardky. Druhá branka přišla v závěru prvního dějství. Ve 42. min. váhali jičínští zadáci s odkopem tak dlouho, až jim dal Brendl druhý gól. Za celý první poločas domácí na branku soupeře nevystřelili, v hostujícím trestném území byli asi třikrát. Začátek druhé části hry vyšel znovu lépe hostům. Ve 49.min. se znovu prosadil důrazný Nadrchal a bylo to už 0:3 a zápas byl prakticky rozhodnutý. Zvláště, když dal hostující Kuželka v 53.min. na 0:4, o vítězi nebylo pochyb. Další minutu se už prakticky v režiii hostů pouze dohrávaly. Domácí se sice častěji osmělovali ve hře dopředu, ale bez zakončení. První střelu mezi letohradské tyče poslal domácí Vích z trestného kopu až v 58.min. a to je žalostně málo. Hosté měli v průběhu dalších minut ještě další příležitosti, kdy mohli skóre utkání ještě navýšit, ale do konce zápasu se už výsledek nezměnil. Vítězství hostů bylo naprosto zasloužené, i když dohrávali pouze na půl plynu. A co domácí? Těm se marodka ještě rozšířila, chyběl kapitán Malý a Samko, kteří se přidali ke zraněným Votrubcovi  a Gaubmannovi. V sobotu nastoupilo pouze torzo mužstva z podzimu. A všichni víme, že přece ani podzim nebyl výkonnostně ideální... Kladem utkání byla vzácně slušná hra obou celků.

S e s t a v a : Puš - Ulvr, Macháček, Řeháček, Pivrnec (56. Miler) - Mikolášek, Veg, Horčičko (70. Materna),Vích - Vacek, Topič.