SK Jičín - mladší dorost - zápasy

Ne 19.10. 11.kolo KP ml. dorostu: Sokol Třebeš - SK Jičín 6:1 (2:1) + 11.kolo KP st. žáků: Sokol Třebeš - SK Jičín 1:5 (0:2)

referát ze zápasů

Mužstvo st.žáků - do sestavy se vrátili dlouhodobě zranění hráči, Kuba Nálevka a Vojta Horáček a na hře to bylo znát. Mužstvo bylo od začátku lepší a když začalo proměňovat své šance, nebylo o vítězovi utkání pochyb. 4 branky zaznamenal nejmladší hráč na hřišti Martin Florian a dal tak zapomenout na své neproměňováni šancí v minulých zápasech. 1 branku dal i v poslední době dobře hrající Michal Douša.

Sestava: brankář Marek Číha, obrana Sekyra, Drozen, Čech, Odvárko,záloha: Tu hai, Douša, Nálevka, Sajdl, útok: Florian, Horáček. Střídali: Pavera a Matoušek.

Mužstvo ml. dorostu - zápas začal pro naše barvy skvěle - v 10. minutě utekl po pravé straně Šaroun a jeho přízemní centr usměrnil v pádu do branky Marek Číha. Poté jsme zaskočeného soupere přehrávali a měli jsme i další šance. Ty jsme ale nevyužili a tak zákonitě přisel trest. Soupeř z ojedinělé šance srovnal. Nadále se hrálo vyrovnané utkání, ale přišel asi zlomový okamžik zapasu. Číha křížným dlouhým pasem vyslal do šance Šarouna, jeho střelu brankář vyrazil pouze k Grosovi ,ale ten šanci neproměnil. Fotbalová zákonitost - nedáš - dostaneš se projevila hned v následujícím protiútoku soupere a tak se v poločase šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí. 2. poločas se nám ovsem vůbec nepovedl a soupeři naopak vycházelo úplně vše, na co sáhl. Přece jenom se začala projevovat větší fyzická sila soupere, který nastoupil s 10 hráči ročníku 98. Proto soupeř postupně vstřelil 4 branky a zaslouženě vyhrál 6:1

Hodnocení: nejlepším naším hráčem byl v obou utkáních Martin Florian, který ukázal, že z něho vyrůstá výborný univerzální hráč. Vždyť zápas žáků odehrál jako útočník a v zápase dorostu zatím odehrál všechna utkání jako levý obránce. Dále odehráli velmi dobře svá utkání Douša, oba zápasy ve středu zálohy a pochvalu zasluhuje i Marek Číha - v 1. utkání jako brankář a v druhém jako velice dobrý levý záložník.

Mezi dorostenci se dařilo Martinu Šarounovi. Utkání naopak nevyšlo Járovi Čeřovskému v brance dorostu. Přesto všichni hráči zasluhuji pochvalu za to, že jsou ochotni bojovat proti starším klukům, někdy i o 3 roky.

21.10.2014 - 17:16:19 || kategorie mladší dorost-zápasy