SK Jičín - články

rámeček

SK Jičín - články

Rozohovor před jarní části sezóny s trenérem A mužů J.Štoudkem


Zimní příprava se chýlí ke konci a do prvního jarního zápasů zbývá jen pár dnů a právě nyní nastal ten správný čas vyzpovídat trenéra SK Jičín Josefa Štoudka.

Dva měsíce byly hráči Jičína v plném tréninku a nebylo to jistě lehké splnit plány nového trenéra Josefa Štoudka, který přípravu hodnotí pozitivně.

 

Jak hodnotíte zimní přípravu?

Zimní příprava proběhla podle plánu. K větší spokojenosti chybí vyšší účast na trénincích. Řada hráčů pracuje na směny a další studují, takže některé tréninky jsou jen v deseti hráčích. Sehráli jsme 7 přátelských zápasů, lepší výsledky jsme měli proti silnějším soupeřům. Díky nemocem a zraněním jsme improvizovali v sestavě víc než jsme plánovali.

 

Jaká byla v zimní přípravě marodka, byla nějaká vážná zranění?

Marodka nebyla tak veliká, ale kádr je velmi úzký, takže chybějící hráče se nedá nahradit dostatečnou kvalitou. Nejvážnější se jeví obnovené zranění kolena u Honzy Votrubce.

 

Jak jste spokojen s tréninkovými možnostmi a zázemím jičínské kopané?

Díky vedení města Jičína a jeho organizace Sport máme velmi dobré tréninkové podmínky. Mimo UMT máme k dispozici posilovnu a k regeneraci využíváme bazén a saunu.Velkou výhodou je, že vše se nachází v jednom areálu.

 

Váš fotbalový životopis je velmi rozsáhlý, byl jste i na trenérských stážích.V jakém tréninkovém centru se Vám líbilo nejvíce a proč?

Největším zážitkem pro mě byla stáž v Bayernu Mnichov, kterou jsme absolvovali v rámci studia na FTVS. Týden jsme měli možnost sledovat fungování tréninkového centra od nejmenších až po tréninky „A" mužstva. Trenérem byl tehdy Trappatoni a sledovat při tréninku hráče jako Klinsmann, Basler, Matheus byla radost. Největší dojem na mě udělal brankář Oliver Kahn při speciálním brankářském tréninku, jeho nasazení a obtížnost cvičení byla neuvěřitelná.

 

Start divizního jara silně klepe na dveře, je tedy čas začít určovat tu správnou sestavu, jste už rozhodnut jak asi nastoupíte?

Máme úzký kádr hráčů, který nám mnoho možností nedává. Na některé posty máme pouze jednoho hráče, ostatní alternativy nemají kvalitu pro divizi. Snažíme se dotáhnout do konce přestup Tomáše Vega ze Semil, který za nás hrál poslední dva přátelské zápasy. Je to otázka našich omezených finančních možností a doufáme, že nám naši sponzoři pomůžou a podaří se nám rozšířit jejich řady.

 

A na závěr přišla otázka na cíle, kterých budete chtít s týmem během jara dosáhnout.Věříte v udržení Jičína v divizi?

Vzhledem k možnostem klubu se musíme držet na zemi a jít cestou postupné výchovy hráčů z vlastních zdrojů. Budeme se snažit podat v každém zápase co nejlepší výkon a budeme rádi za každý bod. Mladí hráči se pomalu adaptují na divizní soutěž, získávají zkušenosti, které by měli zúročit v dalších sezonách. Věřím, že to naši diváci pochopí a budou nás podporovat po celou jarní sezónu.

 

10.03.2011 - 13:46:55 || kategorie obecnéNáhodné články z vybrané kategorie