SK Jičín - články

rámeček

SK Jičín - články

Cíle mužů SK Jičín v divizi


S čím jde do sezóny jičínský nováček

Po počáteční euforii přišly každodenní starosti. S čím jde do sezony jičínský nováček, o tom jsme hovořili s jedním z trenérů JAROSLAVEM MATĚJKOU (na snímku). Druhý, Roman Mikolášek, s jeho slovy souhlasí. Jejich svěřenci chtějí udělat maximum pro zdárné účinkování Jičína.

Jak jste spokojen s průběhem letní přípravy?
Letní příprava probíhala v domácích podmínkách. Po postupu do divize jsme navýšili počet tréninkových jednotek, abychom se na vyšší soutěž připravili co nejlépe. Přístup kluků byl perfektní, bylo vidět, že se na novou soutěž velice těší a chtějí pro zdárné účinkování v ní udělat maximum.

Kolik posil Jičín získal, jste spokojeni?
Kádr mužstva jsme chtěli posílit dvěma zkušenými hráči, takže jsme vedli spoustu jednání. Finanční požadavky některých hráčů však pro nás byly neakceptovatelné. Nakonec jsme kádr mužstva rozšířili o Hůlku, který zde v minulosti už hostoval a o Jedounka, který je kmenovým hráčem Turnova. Dále se nám vrátil z hostování v Turnově Vacek, tři nadějní hráči přišli z dorostu.

S čím vstupujete do nové sezony?
Do sezony vstupujeme s cílem poprat se o udržení v divizi, což nebude jednoduché. Na rozdíl od jiných oddílů jsme posílili minimálně, preferujeme zaměření na vlastní hráče a odchovance.

Koho považujete za favorita soutěže?

Nemám přehled o tom, jak která mužstva posilovala, v popředí tabulky se bude, podle mého názoru, pohybovat Chrudim, Letohrad, asi i Ústí nad Orlicí.

Kdo se bude podle vás pohybovat na konci tabulky?

Byl bych nerad, kdyby se na konci tabulky pohyboval Jičín, ale to ukáže až průběh soutěže.

Do sezony vstoupíte domácím zápasem s Velimí, co od utkání očekáváte?
Na domácí zápas s Velimí se velice těšíme. Sami jsme zvědavi na první konfrontaci s divizí. Očekáváme slušnou návštěvu, vždyť tato soutěž tu nebyla dlouhých 66 let.

Hned za týden čeká Jičín okresní derby v Nové Pace. Tipnete si dnes výsledek?
Favoritem tohoto utkání jsou domácí, kteří už mají divizní zkušenosti a po celou minulou sezonu se pohybovali v popředí tabulky. Jejich snahu o vítězství se jim však budeme snažit co nejvíce ztížit.

Jaké je vaše osobní přání před startem nové sezony divize C?
Aby naše působení v divizi přineslo fotbalovou radost všem zainteresovaným kolem jičínské kopané, funkcionářům, hráčům, všem příznivcům. Zároveň si přeji, aby úroveň rozhodování zápasů byla na takové úrovni jako v krajském přeboru, vyhnuly se nám věci, které provázely konec minulého ročníku v divizi C a pro fotbal byly špatnou propagací.

07.08.2010 - 21:10:26 || kategorie obecnéNáhodné články z vybrané kategorie