SK Jičín - články

rámeček

SK Jičín - články

Hodnocení jara 2010


Hodnocení jara 2010 v kategorii mužů a dorostu

 

Hodnocení jarní části fotbalového ročníku 2009-2010 :

Skončil fotbalový ročník 2009-10. Je třeba bilancovat. U A mužstva mužů v krajském přeboru je to jednoduché. Úspěšná sezóna s postupem do divize. Za tímto jednoduchým konstatováním se ale skrývá několikaletá práce. Především práce trenérské dvojice Jaroslav Matějka a Roman Mikolášek a samozřejmě celého realizačního týmu i celého klubu. V jarní části krajského přeboru získalo mužstvo 35 bodů. O šest víc než na podzim. Prohrálo pouze dvakrát. S Novým Bydžovem B 1:3 (ten byl ve vloženém středečním utkání posílen hráči áčka)  a  v Česká Skalice 3:2. Ta hrála na jaře posílená ve výborné formě. A dvakrát remizovalo ( doma Přepychy 0:0 a v Rychnově 1:1). Bilance velice úspěšná. Asi nejlepším utkáním jara bylo domácí vítězství 2:1 nad vedoucím a do tohoto utkání neporaženým Trutnovem. To si diváci vychutnali. Za největšího soupeře v boji o druhou příčku tabulky jsme po celou soutěž považovali Broumov. Vítězství na jeho hřišti 0:1 je velmi cenný skalp. Ten nám, kromě dalších bodů, které jsme získali, otevřel cestu do divize. Nejsmůlovější byla asi domácí remíza v úvodním utkání jara s Přepychami 0:0. Kdo by tehdy řekl, že půjdeme o třídu výš. Celkově získalo mužstvo 64 bodů a obsadilo druhou příčku za suverénním Trutnovem. Tento výrazný bodový zisk přispěl také k postupu do divize. Nejvíce minut na jaře odehráli Jirka Macháček a brankář Michal Puš 1 350. Ten navíc vychytal během jara osmkrát nulu, což není také zanedbatelné. Aleš Gaubman byl dalším v pořadí s 1 307 odehranými minutami. Aleš  se stal zároveň nejlepším střelcem mužstva (v celé sezóně) s 10. brankami. Následují Štěrba a Michálek 9, dále Vích 6, Zlámal a Macháček 5, po třech brankách zaznamenali Rohlíček, Voldán, Malý, Mikolášek, po jedné Horčičko, Pluhař, Řeháček a Vejvoda. U posledně jmenovaného mrzí vážné zranění kolena, které si po operaci vyžádá dlouhodobé léčení. Mužstvo ve většině utkání působilo jako parta bojovníků. Kromě kvalitní obrany dokázalo střílet i branky, ať hrál v útoku kdokoli. Oceňme např. pět gólů Zdeňka Zlámala, které v celkové bilanci nejsou zanedbatelné a přispěly k bodovým ziskům. Pokud zahrála kvalitně záložní řada, bylo se na co dívat. Navíc vystupovali hráči ukázněně, sportovně. Za celé jaro měl SK Jičín pouze jediného vyloučeného a to ještě za dvě karty (Řeháček). Kromě zmiňovaného druhého místa v tabulce krajského přeboru je třeba ocenit i prvenství v krajském finále Poháru KFS, kdy ve finále porazil  SK Jičín FK Trutnov na jeho hřišti 0:1 brankou Řeháčka. Jičín tak obhájil loňské prvenství (výhra v Janských Lázních nad Českou Skalicí 3:1) a byl potřetí za sebou ve finále.

O hodně  menší spokojenost panuje při hodnocení B mužstva mužů. Ti se zachránili v 1.B třídě doslova v hodině dvanácté. Nebýt obětavé výpomoci hráčů A mužstva a dorostenců, tak nevím, nevím. Jedenácté místo v tabulce, dva body od sestupu, jsou toho důkazem. Po celé jaro se mužstvo potýkalo s nedostatkem hráčů (zranění, přerušení činnosti, pracovní povinnosti, studium), což byl největší problém. V další sezóně je třeba celkovou úroveň práce B mužstva zkvalitnit, aby se stalo kvalitní rezervou divizního A týmu a našli v něm uplatnění někteří hráči odcházející z věkových důvodů z dorostu. Nejlepšími střelci B mužstva se stali: Mészáros a Voldán 5 (oba hráli pouze podzim), Topič, Vích, Votrubec 3, Macháček, Bičiště, Kirschner, Kvapil, Brožíček 2, jednu branku dávalo celkem 10 hráčů.

Zklamání také panuje se sestupem dorostenců z divize. Je to velká škoda, zvláště, kdy stejnou soutěž bude hrát v nadcházející sezóně A mužstvo. Sestup se počítá podle starších. Ti jaro neměli vůbec dobré. Po podzimu získali 9 bodů. Předpokládalo se, že po kvalitní zimní přípravě bude jaro úspěšnější. Opak se stal pravdou. Mužstvo získalo pouhé 4 body, celkově 13 a jako poslední celek tabulky sestoupilo. Největším problémem celého jara bylo proměňování šancí. Tabulka střelců je také nejchudší ze všech družstev SK Jičín : 4 Pivrnec, 3 Kašík, Bucek, Horáček, 2 Ulvr, Kynčl, Rozhoň. Mladší dorostenci na tom byli o něco lépe. Ti získali celkem 19 bodů, což jim vyneslo 11. místo v tabulce. Tabulka střelců : Pitthard 9, Zugar 8, Kubíček, Tománek 4, Hejtmánek, Kocourek 3, Krykorka 2, po jedné Havlík, Odstrčilík, Haken.

 

 

11.07.2010 - 12:40:54 || kategorie obecnéNáhodné články z vybrané kategorie