SK Jičín - články

rámeček

SK Jičín - články

Hodnocení trenérů A mužstva po sezóně


rozhovor s trenéry J.Matějkou a J.Štoudkem

Josef Štoudek:

Jak hodnotíte vystoupení svého týmu v sezoně 2010/11?

Po podzimní části soutěže vedení oddílu vyhodnotilo situaci a rozhodlo neprodloužit hostování čtyř hráčů základní sestavy. Do divizního týmu se posunuli mladí hráči z B týmu. Bohužel byla poměrně velká marodka, a tak museli stále tři až čtyři chlapci hrát zápasy obou týmů prakticky každý týden. Ukázalo se, že pro mladé hráče je divize nad jejich síly. Přesto si myslím, že to byla pro všechny velká zkušenost a doufám, že se to promítne v budoucnosti. V týmu je příliš mnoho studentů, takže v týdnu byla nedostatečná účast na trénincích, proto jsme měli problémy i s kondicí. Nyní se již musíme soustředit na novou sezonu.

 

Jaroslav Matějka:

Větší část podzimu jste vedl mužstvo jako trenér společně s Romanem Mikoláškem, na jaře jste působil v roli asistenta trenéra Štoudka. Jaká byla podle vás skupina C, které mužstvo nejvíce překvapilo a které zklamalo?
Mužstva, která se pohybovala na špici tabulky se čekala, zrovna tak boj nováčků o záchranu. Zklamáním pro mě samozřejmě jsou výkony naše. Čekal jsem, že bodů získáme přece jen o něco víc. Ukázalo se však, že rozdíl mezi krajským přeborem a divizí je ohromný a že možnosti klubu, finanční, hráčské i funkcionářské, neodpovídaly požadavkům pro takto náročnou soutěž.

Jičín skončil poslední a sestupuje. Nyní nastává přestávka, jak to vypadá s kádrem, kdo odejde?
Předpokládám, že kádr mužů zůstane přibližně stejný. Spekulovalo se o odchodu jednoho hráče, ale oddíl neuvažuje o jeho uvolnění. Mužstvo bude doplněno o některé hráče, přicházející z dorostu a dále se snažíme kádr „oživit" dvěma až třemi hráči z okolních klubů.

Jak bude vypadat příprava na podzim v krajském přeboru, na co se soustředíte?

Přípravu zahajujeme v pátek 15. července. Hned o víkendu 17. července následuje přátelský zápas v Železném Brodě od 18 hodin. Dále hrajeme s Novou Pakou, pohár KFS v Libáni, v Sedmihorkách, doma s rezervou nebo dorostem Jablonce, ještě je v jednání zápas se starším dorostem Liberce. Trénovat budeme třikrát týdně. Po řadě nepříznivých výsledků v divizi se budeme snažit do hráčů „nalít" pozitivní energii a opět je naučit vyhrávat.

02.07.2011 - 15:30:55 || kategorie obecnéNáhodné články z vybrané kategorie