SK Jičín - články

rámeček

SK Jičín - články

rozhovor o ukončení kariéry s Michalem Vejvodou a Honzou Votrubcem


odpovědi na pár otázky od Michala a Honzy

 

Ahoj.Chci se zeptat jaké přesně bylo nebo je tvoje zranění a zda tě omezuje úplně ve sportu,nebo aspoň něco můžeš dělat?

Michal: Mám přetržený přední zkřížený vaz. Ve sportu mě již neomezuje, sportuji ale jen bezkontaktní sporty.

Honza: Moje zranění trvá už delší dobu. Před 4 roky to začalo, když mi praskl křížový vaz. Při plastice křížového vazu mi zároveň zjistili poškozený meniskus a vydřenou chrupavku. Po operaci jsem měl minimální problémy s kolenem. Bohužel teď v zimní přípravě v Jičíně se mi to při tréninku ozvalo znovu s výsledkem ze 2/3 prasklou plastikou křížového vazu. Největší ale důvod ke skončení kariery s fotbalem je zničená chrupavka. Samozřejmě určitými sporty jsem omezený, hlavně ty s nekontrolovatelným pohybem. Se sportem určitě nechci skončit, chtěl bych dál aktivně se pohybovat, především kolo, plavání, běh a veškeré sporty s rovným pohybem.

 

Jak jsi si užil s klukama na stadionu loučení se sezónou a bohužel v tak mladém věku i konec s fotbalovou kariérou?

Michal: Skončila pro mě jedna sportovní etapa, ale naštěstí mohu pokračovat v jiných oblastech. Škoda, že moje loučení bylo spojeno také s loučením s divizí. Snad bude Jičín brzy hrát opět o postup!

Honza: Tak samozřejmě, kdo někdy dělal týmové sporty, tak ví, že poslední kop u ostatních sportu poslední bule, poslední hod, to jsou všechno velké akce, které si člověk užije. S koncem kariéry, bych řekl, že to ještě na mě nedolehlo. Zatím nevím, jak to na mě bude působit časem po delší době bez fotbalu.

 

Budeš se chodit koukat a fandit klukům jak jim to půjde po sestoupení z divize v krajském přeboru?

Michal: Určitě se na přebor zajdu podívat i když asi ne pravidelně....

Honza: Určitě, jelikož je tady dobrá parta a lidi. Nechtěl bych se od nich odloučit. Na zápasy, když budu v Jičíně, tak určitě zajdu.

 

Když těď nebudeš moct trávit tolik času sportem,jak volný čas využiješ?

Michal: Jak by řekl jeden můj bývalý spoluhráč: rodina a zahrádkaJ A já k tomu přidám kolo, běh, plavání.

Honza: Nad tím jsem úplně ještě nepřemýšlel. Musím na druhou stranu zase říct, že se těším na léto. Letošní léto bude první, kdy nebudu omezený tréninky a zápasy. Takže nebudu tolik držený být doma. Hodně volný čas využiji na kolo.

 

Neplánuješ se do budoucna zapojit v jičínské kopané v roli funkcionáře nebo trenéra?

Michal: Rozhodně ne, všechny tyto činnosti jsou psychicky náročné a já si chci ve volném čase odpočinout a ne se stresovat.

Honza: Zatím nejdřív musím dostudovat a najít si práci. Takže v blízké době určitě ne. Pokud se to všechno časem zvládne, tak tuto možnost jsem zatím nevyloučil, ale to všechno přinese čas.

http://www.skjicin.cz/uploads/blog/164/Vejvoda%20+%20Votrubec-konec.jpg

21.06.2011 - 17:56:35 || kategorie obecnéNáhodné články z vybrané kategorie