SK Jičín - články

rámeček

SK Jičín - články

Offline rozhovor s Petrem Mikoláškem


odpovědi Petra Mikoláška na dotazy fanoušků

http://www.skjicin.cz/uploads/blog/125/Kolda.jpgZáložník  SK Jičín Petr Mikolášek  byl dalším hráčem Jičína, který byl přizván k offline rozhovoru s fanoušky, kteří mu mohli pokládat otázky a Petr na ně odpovídal. V následujícím příspěvku si můžete přečíst koho co zajímalo a jak na dotazy jičínský hráč odpovídal.

 


 

 

 

Ahoj Petře. Chtěl bych se zeptat jaké je to trénovat pod svým otcem jako trenérem?

Trénovat pod svým otcem není nikdy žádná sranda. Ono to totiž nekončí zápasem, ale většinou se to rozebírá ještě doma, což není moc příjemná věc. Pokud se vyhrává, je vše dobré. Každý, kdo si to okusil trénovat pod svým otcem ví, že to není úplně optimální.

 

Čau Koldo. Jak to u Tebe vypadá se školou? Vypadá to na zdárné dokončení?

Vysokou školu v Pardubicích studuji třetím rokem a vypadá to, že bych to mohl zdárně dokončit v tomto roce. Což by byla veliká úleva pro mě a hlavně bych měl více času na fotbal, který teď tímto omezuji.

 

Jak zvládáš ze školy v Pardubicích ježdění na tréninky? Chodíš na všechny?

Jelikož mám školu většinou od pondělí do čtvrtka, tak moc tréninků nestíhám. Snažím si vždy sestavit rozvrh tak, abych stíhal i středeční tréninky, ale ne vždy to je možné.

 

Neláká tě někdy v budoucnu trénéřina?

Když to pozoruji z pohledu otce, tak u trenéřiny je také potřeba mít už nějaké zkušenosti s fotbalem, které bych mohl přenést dále na hráče. Není to jenom o teoretické strategii, ale člověk by si tím měl nejdříve projít jako hráč. Nikde není dáno, že až dokončím školu a najdu si vhodnou práci, že to nezkusím.

 

Ahoj.Chci se zeptat často nastupuješ v záloze  na postu středového a nebo pravého záložníka.Jaký post Ti sedí lépe?

Ono každý post má svoje výhody. Na středním záložníkovi je člověk pořád ve hře, většina útoků by měla jít přes něj. Na kraji zálohy je člověk volnější, je tam více prostoru, ale zase se více naběháte. Mě osobně více svědčí krajní záložník.

 

Jaký je podle tebe rozdíl mezi divizí a krajským přeborem?

Než jsme vstupovali do divize, počítali jsme s tím, že soupeři budou daleko vyspělejší a fotbalovější. Ale chtěli jsme to zkusit. Když jsem se bavil s kamarádama z divize, jaká ta soutěž je, říkali, že je to velký rozdíl. A měli pravdu. Divize je velice vyrovnaná soutěž a málokdy v ní najdete nějaké slabší mužstvo. Stačí chvilka nepozornosti a soupeř vás za to potrestá. Také je zde daleko větší nasazení. V tomhle směru to je velký rozdíl. Jsem rád, že jsme si mohli jednu sezónu vyzkoušet divizi a doufám, že nám to přineslo hodně zkušeností, které využijeme v krajském přeboru.

 

Myslíš si, že stihneš dát svůj první divizní gól?

Jelikož do konce sezóny už moc kol nezbývá, tak doufám, že alespoň jednou by to tam mohlo spadnout. :)

 

14.05.2011 - 16:34:33 || kategorie obecnéNáhodné články z vybrané kategorie